عایق های الاستومری سلول بسته EUROBATEX محصولی از کمپانی UNION FOAM ایتالیا است که با تکنولوژی منحصر به فرد، در نهایت کیفیت و با رعایت تمامی استانداردهای شناخته شده در زمینه ساخت عایق های حرارتی، برودتی و صوتی تولید گردیده است. UNION FOAM اولین تولید کننده عایق های الاستومری در کشور ایتالیا می باشد که در سال 1960 شروع به فعالیت کرد. حاصل 50 سال تجربه ، تحقیق و نوآوری محصولاتی است که در هزاران پروژه ملی و بین المللی در سراسر جهان به کار گرفته شده است.

مجموعه محصولات UNION FOAM گستره مشتریانی از صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، ساختمان و تاسیسات، صنایع دریایی و هوایی، صنایع نظامی و صنایع غذایی را در بر می گیرد.

شاخصه های کیفی محصول :

مقاومت در مقابل انتشار بخار آب water Vapour Defussion Factor

به عنوان اصلی ترین شاخصه کیفی عایق، تمامی عایق های مورد استفاده در اروپا ملزم به رعایت استانداردهای EN 13496/EN 12086 میباشند.این شاخصه نمایانگر میزان نفوذ آب در میان سلول های سازندهه عایق می باشد که بسیار محدود باشد.

بر این اساس میزان مقاومت انتشار آب عایق های 7000EUROBATEX رابر بهتر از عایق های سنتی ( پشم شیشه یا پشم سنگ ) و 3500برابر عایق های پلی اتیلنی و پلاستوفوم و 2 برابر از عایق های epdm می باشند.

ضریب انتقال حرارت Thermal Conductivity

یکی از فاکتورهای اثر گذار در بالابردن راندمان سیستم های مولد گرما حداقل بودن ضریب انتقال حرارتی از تجهیزات انتشاردهنده آنهاست. استاندارد بکار رفته در تولید عایق های EUROBATEX این عدد را به مقدار ناچیز 0.034 W/M.K رسانده است.

عدم انتشار گازهای گلخانه ای و سمی ( GWP ZERO,CFC,HCFC Free)

طبق استاندارد EN 14304 عایق های الاستومری EUROBATEX حافظ محیط زیست است و مواد تشکیل دهنده آن ها در هنگام آتش سوزی گازهای سمی تولید نکرده و به لایه اوزون آسیبی وارد نمیکند.

عکس العمل در مقابل شعله آتش و انتشار آتش و گازهای متصاعد شده حاصل از احتراق (Fire performance,File prpagation,Surface spread of flame)

طبق گواهی EN 13823/EN 13501-1 عایق های الاستومری EUROBATEX دارای کلاس S2 دودهای حاصل از احتراق به انضمام استانداردهای انگلستان، آمریکا و کانادا و سوئیس در زمینه عدم انتشار شعله های آتش و گسترش آن می باشد.

مقاومت در برابر اوزون (Ozon Resistance)

یکی از فاکتورهایی که دوام محصول را در طول زمان تضمین خواهد کرد میزان مقاومت آن در برابر گاز اوزون می باشد که به گواهی معتبرترین آزمایشگاه های دنیا EUROBATEX نشان داد عملکرد بسیار عالی در این زمینه دارد.علاوه بر موارد ذکر شده مقاومت بالا در برابر محیط های اسیدی و قلیایی و مواد شیمیایی و نفتی، مقاومت در برابر اشعه UV و مقاومت بالا در برابر پوسیدگی و خوردگی و عدم انتشار میکروب و باکتری از دیگر مزیت های عایق الاستومری EUROBATEX می باشد.