سیستم رین پلاس؛ راه حل نهایی مهار آب باران

حداکثر کارایی در هدایت آب باران

سیستم رین پلاس سیستمی خلاقانه جهت جمع آوری و زهکشی آب باران است که از ارتفاع ساختمان بعنوان نیرویی پیشران جهت هدایت جریان آب استفاده کرده و به کمک فشار منفی ایجاد شده در سیستم، سرعت جریان آب درون لوله ها را فزایش می دهد. این روش نه تنها زمان تخلیه آب باران را به مقدار چشم گیری کاهش می دهد و موجب افزایش راندمان سیستم زهکشی آب باران می گردد، بلکه طراحی ویژه آن باعث کاهش محسوس تعداد رایزر های عمودی تخلیه آب باران و افزایش فضای مفید معماری و کاهش هزینه ها می شود. پارامترهای فوق از اصول اساسی کسب نشان ساختمان سبز هستند.

اصول هیدرولیکی که در طراحی سیستم رین پلاس بکار میرود متفاوت از اصولی است که در سیستم های زهکشی متداول و سنتی صورت می پذیرد، بنابراین بهره مندی از تمام محاسن و مزایای این سیستم نوین تاسیساتی مستلزم محاسبات دقیق و رعایت نکات فنی ویژه می باشد که توسط نرم افزار محاسباتی پیشرفته رین پلاس بر اساس استانداردهای فنی VDI 3806 و BS 8490 محاسبه و طراحی می گردد.

این سیستم متشکل از کف شور هایی با طراحی ویژه و لوله های پلی اتیلنی(HDPE) جهت هدایت آب باران می باشند. این کف شورها طبق استاندارد آمریکایی ASME A112.6.9 و استاندارد اروپایی EN 1253 طراحی، تولید و آزمایش می شوند. لوله های پلی اتیلنی والسیر طوری طراحی و تولید می گردند تا علاوه بر هدایت جریان آب که با سرعت بسیار بالا تمام فضای داخلی لوله ها را اشغال می کند توانایی تحمل فشار منفی ایجاد شده درون سیستم آب باران را نیز داشته باشند

RAINPLUS ؛ مزایا و امتیازات

  • صرفه اقتصادی قابل توجه در قیاس با سیستم های متداول و سنتی تخلیه آب باران به دلیل کاهش محسوس در متراژ و سایز لوله های مصرفی
  • افزایش قابل توجه فضای معماری درون ساختمان به دلیل کاهش فضای مورد نیاز جهت انتقال لوله های آب باران
  • قابلیت خود شویی و عدم رسوب پذیری لوله های انتقال آب باران بدلیل سرعت بالای جریان آب درون سیستم
  • قابلیت هدایت آب باران برای استفاده مجدد در آبیاری فضای سبز و سیستم های اطفاء حریق
  • انعطاف پذیری عالی در طراحی و سهولت و سرعت نصب بسیار بالا
  • کاهش تعداد فضاهای تخریب شده جهت انتقال لوله های عمودی
  • صرفه جویی در زمان و هزینه های نصب به دلیل کاهش محسوس متراژ لوله های مصرفی
  • انعطاف پذیری عالی در طراحی سیستم جمع آوری آب باران در قیاس با محدودیت ها متداول سیستم های سنتی
  • سیستم رین پلاس و لوله های پلی اتیلنی (HDPE) والسیر در پایان طول عمرشان قابلیت بازیافت دارند محصولات والسیر طی فرایندی بسیار مدرن و با حداقل مصرف انرژی و تاثیرات مخرب بر محیط زیست تولید می شوند.

یک سیستم با کیفیت:

اتصالات و لوله های HDPE والسیر مطابق استاندارد EN 1519 ساخته می شوند و توسط معتبر ترین نهادهای اعطاء کننده تاییدیه و استانداردهای بین المللی در زمینه تاسیسات در سطح جهان (CSTB, IIP, KIWA, SKZ, ETA, Lloyd’s Register, etc) گواهی و تایید شده اند. وزن سبک، مقاومت بسیار بالا، تنوع و گستردگی اتصالات، لوله های پلی اتیلنی (HDPE) والسیر را به راه حلی ایده آل برای سیستم های جمع آوری آب باران تبدیل می کند.

این محصولات به واسطه روش های اتصال متفاوت مثل جوش لب به لب و الکتروفیوژن، دست مجری را در انتخاب بهترین و کارآمد ترین روش اجرا باز خواهد گذاشت.